Perşembe, 16 Şubat 2017 09:56

Atletizmi Geliştirme Projesi İl Takımı Seçmeleri Yapılıyor

Yazan 

Atletizm i Geliştirme Projesi Kapsamında Kocaeli İl Takımını Belirleme Yarışmaları aşağıdaki tarih ve yerde yapılacaktır.

 

Kocaeli İl Takımı Belirleme

Tarih : 2 Mart 2017  Perşembe

Saat : 11:00

Yer : Körfez Otomobil Pisti

Gebze den gidecek olan sporcular için Saat 09:30 da Gebze Spor Salonunu Önünden Otobüs Hareket edecektir....

 

AÇIKLAMA


TÜRKİYE ATLETİZM FEDERASYONU

2017 SEZONU

 

ATLETİZM GELİŞTİRME PROJESİ

YARIŞMALAR STATÜSÜ

İL TAKIMLARINI BELİRLEME YARIŞMALARI

BÖLGE YARIŞMALARI

 

FİNAL

6 ŞUBAT-3MART 2017

TÜM İLLERDE

18 MART 2017

9 BÖLGE MERKEZİ

22 NİSAN 2017

AYDIN

 

      GENEL KONULAR: 

 

1-     Atletizm Geliştirme Projesi kros yarışmaları TAF Yarışma Talimatı, IAAF yarışma kurallarına ve bu statüdeki kurallara bağlı olarak düzenlenecektir.

2-     Proje kapsamında yer alan sporcular;

·        proje amacına ulaşılabilmesi açısından 2015-2016 sezonunda küçükler ve yıldızlar bölgesel kulüpler kros liginde yarışmaya katılan hiç bir lisanslı sporcu bu projede yarışmayacaktır.

·        İllerde yapılacak olan il takım belirleme yarışmalarına katılacak sporcularda lisans zorunluluğu aranmayacak.( ancak yarışmaya katılan tüm kişilerden yarışa katılmasında sağlık yönünden hiçbir sakıncası yoktur sağlık belgesi ve velin belgesi istenecektir.)  Proje amacına yönelik olarak daha önce lisansı olmayan sporculara da yarışma olanağı sağlanarak, il takımlarına giren sporcuların lisansının çıkarılması sağlanacaktır. Sporcular yarışmalara sağlık raporu, nüfus cüzdanı ve ya okul lisansı ile katılabilirler.

·        18 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan Bölge yarışmaları, 22 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Final yarışmalarına (kulüp ve ya ferdi) 2017 yılı vizeli lisansı ve resimli nüfus cüzdanı ibraz etmek kaydıyla katılabileceklerdir. Bu belgeleri eksik olan ve resimsiz nüfus cüzdanı olan sporcular yarışmalara alınmayacaktır. Okul lisansı ile Bölge ve final yarışmalarına sporcu alınmayacaktır

3-     Kulübünün (kulüp lisansının) bulunduğu il ve ikamet ettiği ili farklı olan sporcular ikametlerinin bulunduğu il adına yarışacaklardır.

4-     Her yaş kategorisinde il takımları 4’ersporcu ile temsil edilecektir.

5-     İl seçme yarışmalarından sonra İl’ler her yaş kategorisi için; 6 kişilikil takım listesini en geç 13 Mart 2017 tarihine kadar Bölge listelerinin altında bulunan bölge hakemine kayıt formu doldurularak belirtilen mail adreslerinebildireceklerdir. Bu listelerde her yaş kategorisi için en fazla 6 sporcunun ismi bulunacak ve belirlenen 6 sporcudan 4’ü yarışmalara katılabilecektir.

6-     İl’ler projenin devam eden Bölge ve final yarışmalarına Atletizm Federasyonu’na bildirdikleri 6 sporcunun dışında sporcu yarıştıramayacaklar. İl takım listelerinde ismi bulunmayan sporcu yarıştıran takımın tespit edilmesi halinde takım diskalifiye edilecektir.

Atletizm Federasyonu Atletizm Yarışma Talimatının 7. maddesinde yer alan  “16 yaş altı kategorisinde ve proje yarışmaları kapsamında yapılacak  yarışmalarda, fiziksel görüntüsü yaş grubuna uygun olmayan sporculardan, Üniversite veya Devlet Hastanesinden alınacak olan fotoğraflı ve Başhekim onaylı ana yaşını belirten kemik testi raporunun tespit komisyonuna sunulması istenecektir. Hastane doğum raporunu belgelendirenlerden kemik testi raporu istenmeyecektir. Yaşının kategorisine uygun olduğunu belgelendiremeyen sporcular, federasyonca oluşturulacak tespit komisyonu ( Doktor, Teknik Sorumlu, Müsabaka Direktörü) tarafından uygun görülen herhangi bir üst yaş grubunda yarıştırılırlar. ” hükmü uygulanacaktır.(İSTENEN BELGELER YENİ TARİHLİ -SON ÜÇ AY İÇİNDE ALINMIŞ- OLMALIDIR.)

İl takımları oluşturulurken bu hükmün dikkate alınması, il takımlarının temsilci ve antrenörlerinin zor durumda kalmaması açısından önem taşımaktadır.

7-     Bölge yarışmalarına getirilen sporcuların içinde 6. maddede belirtilen hususlara uyan sporcu olması durumunda sporcular yarışmaya alınmayacaktır.Bölge yarışmaları sırasında komisyon tarafından durumu 6. maddede belirtilen hususlara uyan sporcular Final yarışmalarına istenen belgeleri getirmedikleri takdirde yarışmaya alınmayacak ve bölge yarışmalarında takımlarına kazandırdıkları puanlar silinecektir. 

8-     Atletizm Federasyonuna bildirilen 6 sporcu içinde yer alan sporcular Bölgeyarışmalarında ve final yarışmalarında yarışacaktır. Türkiye Atletizm Federasyonuna bildirilen 6 kişilik listede yer almayan hiçbir sporcu bu kademelerde yarıştırılamaz.

9-     Yarışmaların yapılacağı illerde ve bölgelerde emniyet ve sağlık tedbirlerinin alınmasına hassasiyet

gösterilmesi gerekmektedir.

10-IAAF Kural: 144 1.(b) Medikal Delege veya resmi sağlık görevlisi tarafından söylendiği/istendiği takdirde sporcu yarışmadan çekilecektir.

 

TEKNİK KONULAR:

 

1.      Yaş Kategori ve Yarışma Mesafeleri:

KATEGORİ

DOĞUM TARİHİ

TAKIM  PUANLAMASI

MESAFELER

BAYANLAR

2005 – 2006  DOĞUMLULAR

3+1

1500m

ERKEKLER

2005 – 2006  DOĞUMLULAR

3+1

1500m

BAYANLAR

2003 – 2004   DOĞUMLULAR

3+1

2000m

ERKEKLER

2003 – 2004   DOĞUMLULAR

3+1

2000m

 

2-    

 

 

 

 

 

 

 

 

Yarışmalara milli olmuş (okul yarışmaları hariç) sporcular alınmayacaktır. Milli olmuş sporcuların yarışmalara katılması durumunda, sporcu ve il takımı diskalifiye edilecektir.

3-     Kızlarda ve erkeklerde her kategoride takımlar 4’er sporcudan oluşacak, ilk 3 sporcunun aldığı puanlara göre takım puanı hesaplanacaktır.(Takımlar puanlamaya dahil olan sporcu sayısı (3sporcu) ile yarışmaya katılabilir.) Eşitlik halinde 3. sporcusu önde gelen takım galip sayılacaktır.

4-     Takım puanları ferdi sporcular sıralamadan çıkartılmadan yapılacak ve takımlar en az puan alan takımdan en yüksek puan alan takım sıralamasına göre yapılacaktır.

5-     Yarışma mümkün olduğunca toprak veya çim zeminli parkurda düzenlenecektir.

6-     Yarışmalar önce köy, belde ve ilçelerde düzenlenecektir. İlçe merkezlerinde köy ve beldesporcularının katılacağı ilçe seçmelerinin yapılması mutlaka sağlanmalıdır.

7-     İller il merkezlerinde 6 Şubat– 3 Mart 2017 tarihleri arasında yapacakları yarışmalarda il takımlarını belirleyeceklerdir. Belirlenen il takımlarının en geç 13 Mart 2017 tarihine kadar Atletizm Federasyonuna (genel konular 5. Maddede yer alan adreslere mail ile) yollanması gerekmektedir.

8-     İl seçmelerine Çocuk Esirgeme Kurumlarındaki çocuklarda yukarıda belirtilen yaş gruplarında il birinciliği yarışmalarına katılabilmesi için gerekli organizasyon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerince yapılacaktır.

9-     18 Mart 2017 tarihinde belirlenen Bölge merkezlerinde yapılacak olan yarışmalarının sonucunda ilk 3(üç) içinde yer alan takımlar 22 Nisan 2017 tarihinde AYDIN’ da yapılacak olan final yarışmalarına katılma hakkını elde edeceklerdir.

10-  18 Mart 2017 tarihinde yapılan Bölge Yarışmaların da yarışan ve takımı elenen il takımlarının sporcularından ferdi olarak ilk 3 içinde yer alan sporcu var ise bu sporcular 22 Nisan 2017tarihinde yapılacakolan finalyarışmalarına katılabileceklerdir.

11-  İllerde, Bölgelerde ve final’de yapılacak olan tüm yarışmaların teknik toplantıları yarışmalardan bir gün önce yarışmanın organize edileceği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün belirleyeceği toplantı salonunda saat 17:00’de yapılacaktır. Teknik toplantıda mazeret bildirmeden katılmayan veya mazeretini tertip komitesine telefonla, faks ve mail yolu ile zamanında bildirmeyen takımlar yarışmalara alınmayacaktır.

12-  BölgeYarışmalarındaher yaş grubunda ilk üç dereceye giren bayan-erkek sporcuya madalyaları ve ilk üç dereceye giren takımlara kupaları yarışmaları organize den Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bütçe imkanları dahilinde verilecektir.

13-  Yarışmalara katılan İl’lerin sporcuları tek tip forma ile yarışmaya katılacaklardır.

14-  Türkiye Birinciliği sonunda üstün başarı gösteren sporcular Atletizm Federasyonu Başkanlığı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce takibe alınarak Türk Milli Takımına alt yapı oluşturacaktır.

15-   Finalde Her kategoride ferdi olarak ilk 5’e giren, toplamda 20 bayan ve erkek sporcu, Atletizm federasyonu tarafından takibe alınacaktır.

16-  Yarışmalarda kullanılacak göğüs numaralarını, İl takımları kendileri getirecek, göğüs numaraları il plakası şeklinde olacaktır. Örneğin;  Burdur takımı için 150-151-152-153 ferdiler için; 15F1, iki ferdi var ise; 15F2 gibi hazırlanacak, bayanlarda kırmızı, erkeklerde siyah renk kullanılacaktır. İl takımları göğüs numaralarını kendileri temin ederek yarışma yerinde hazır olacaktır.

17-Bölge yarışmaları 9 gurupta bir kademe olarak;18 Mart 2017 tarihinde, aşağıda belirtilen illerde yapılacaktır.

 

ATLETİZMİ GELİŞTİRME PROJESİ-2017

BÖLGE YARIŞMA YERLERİ

 

BÖLGELER

TARİH

18 MART 2017

1.BÖLGE MERKEZİ

ARTVİN

2.BÖLGE MERKEZİ

GİRESUN

3.BÖLGE MERKEZİ

MALATYA

4.BÖLGE MERKEZİ

ADANA

5.BÖLGE MERKEZİ

KIRŞEHİR

6.BÖLGE MERKEZİ

AMASYA

7.BÖLGE MERKEZİ

KOCAELİ

8.BÖLGE MERKEZİ

AYDIN

9.BÖLGE MERKEZİ

ÇANAKKALE

 

ATLETİZMİ GELİŞTİRME PROJESİ

BÖLGE YARIŞMA MERKEZLERİNE GÖRE İLLERİN DAĞILIMI

1. BÖLGE

2. BÖLGE

3. BÖLGE

4. BÖLGE

5.BÖLGE

1

VAN

ERZİNCAN

ELAZIĞ

KAYSERİ

AKSARAY

2

BİNGÖL

RİZE

    DİYARBAKIR

HATAY

NİĞDE

3

KARS

BAYBURT

SİİRT

 KİLİS

NEVŞEHİR

4

IĞDIR

GÜMÜŞHANE

ŞIRNAK

GAZİANTEP

KIRŞEHİR

5

ARTVİN

TRABZON

BATMAN

OSMANİYE

ESKİŞEHİR

6

AĞRI

ERZURUM

MARDİN

ADANA

KONYA

7

MUŞ

GİRESUN

ŞANLIURFA

KAHRAMANMARAŞ

ANKARA

8

BİTLİS

TUNCELİ

ADIYAMAN

SİVAS

KIRIKKALE

9

HAKKARİ

ARDAHAN

MALATYA

MERSİN

KARAMAN

 

6.BÖLGE

7.BÖLGE

8.BÖLGE

9.BÖLGE

1

ÇORUM

KOCAELİ

ISPARTA

KÜTAHYA

2

ORDU

KARABÜK

ANTALYA

MANİSA

3

TOKAT

ZONGULDAK

DENİZLİ

BALIKESİR

4

SAMSUN

BOLU

AFYON

BURSA

5

YOZGAT

DÜZCE

BURDUR

ÇANAKKALE

6

AMASYA

BİLECİK

MUĞLA

TEKİRDAĞ

7

SİNOP

SAKARYA

AYDIN

EDİRNE

8

KASTAMONU

BARTIN

UŞAK

KIRKLARELİ

9

ÇANKIRI

YALOVA

İZMİR

İSTANBUL

 

19- AGP Final Yarışmalarında kategorilerinde ilk 3 dereceye giren takımlarının kupaları ile ilk 6’ya giren sporcuların madalyaları ve çeşitli ödüller Atletizm Federasyonu Başkanlığınca verilecektir.

 

MALİ KONULAR :

1-     İllerde ve ilçelerde yapılacak olan il takımı belirleme yarışmalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri kendi olanakları ile yapacaklardır.

2-     Bölge yarışmalarına il takımları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri bütçe olanakları doğrultusunda kendi olanakları ile katılacaklardır.

3-     İl yarışmaları ve bölge yarışmalarının yapılacağı illerin görevli personel ve hakem ücretlerini de yarışmaları organize eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri kendi bütçe olanakları dahilindekarşılayacaklardır.

4-      Türkiye Birinciliği (AGP Final) yarışmalarına katılan tüm il takımlarına ve Bölge yarışmalarında ferdi olarak  ilk 3 sıralama  içinde yer alan ve finale katılmaya hak kazanan ferdi sporculara  kanuni harcırahları Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından verilecektir.

Türkiye Birinciliğine takım olarak;

1 takımla katılan ilin 4 sporcu, 1 temsilcisine, 1 antrenörüne

2 takımla katılan ilin 8 sporcu, 1 temsilcisine, 2 antrenörüne

3 takımla katılan ilin 12 sporcu, 1 temsilcisine, 3 antrenörüne

4 takımla katılan ilin 16 sporcu, 1 temsilcisine, 4 antrenörüne

 

 

kanuni harcırahları Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından ödenecektir

Türkiye Birinciliğine ferdi olarak;

1-3 sporcusu dereceye giren ilin; 1 antrenörüne

4-6 sporcusu dereceye giren ilin; 1 temsilcisine, 1 antrenörüne

7 ve daha fazla sporcusu dereceye giren ilin; 1 temsilcisine, 2 antrenörüne. 

kanuni harcırahları Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından ödenecektir.

5-     İller adına veya ferdi olarak Final Yarışmasına katılacak her sporcunun; ikamet ettiği ilin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alacağı tasdikli tek kafile listesinde ismi yer alacak şekilde (2 nüsha); 1 nüshasını Proje Teknik Delegesine ve 1 nüshasını da Federasyon Görevlisine (Belge Düzenleyicisine) vermeleri gerekmektedir. (Silinti, kazıntı ve isim ilavesi yapılmış listeler kabul edilmeyecektir)

6-     Yarışmaya iştirak edecek kafilelere yapılacak otobüs ödemelerinde Federasyonumuzun uygulamadaki en son rayiç bedelleri dikkate alınacaktır.

7-     Projenin il, Bölge ve final ile ilgili tüm teknik konular Proje Teknik Delegesi sorumluluğunda olup, anlaşılmayan konularla ilgili Teknik Delegeden bilgi alınabilir.

8-     Kategorilerinde ilk 6’ya giren sporcular Türkiye Atletizm Federasyonu tarafındanmaddi olarak ödüllendirilecektir.

9-     final müsabakasında ilk altı sıralamada yer alan  sporcu ve antrenörlerine aşağıdaki ödüller verilecektir.

 

SPORCULAR(2003-2004 DOĞLUMLU KIZ-ERKEK)

ANTRENÖRLER

1.

600 TL.

600 TL.

2.

500 TL.

500 TL.

3.

400 TL.

400 TL.

4.

300 TL.

300 TL.

5.

200 TL.

200 TL.

6.

100 TL.

100 TL.

 

SPORCULAR (2005-2006 DOĞLUMLU KIZ-ERKEK)

ANTRENÖRLER

1.

600 TL.

600 TL.

2.

500 TL.

500 TL.

3.

400 TL.

400 TL.

4.

300 TL.

300 TL.

5.

200 TL.

200 TL.

6.

100 TL.

100 TL.

 

 

ATLETİZMİ GELİŞTİRME PROJESİ

BÖLGE SORUMLULARI:

 

BÖLGELER

 BÖLGE SORUMLULARI

CEP TLF.

1.BÖLGE

MEHMET KAYAN

5327023615

2.BÖLGE

ZEYNEP BATAR

5326381422

3.BÖLGE

ASLAN KOÇ

5324624177

4.BÖLGE

ABDULKADİR UĞUR

5372243513

5.BÖLGE

METİN KARABULUT

5053563058

6.BÖLGE

ERTAN YILMAZ

5325086166

7.BÖLGE

GÜRSEL ÖZYURT

5512069575

8.BÖLGE

MÜFİT SÖNMEZ

538 9792422

9.BÖLGE

İBRAHİM URGANCI

5367498492

 

                 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hanifi ASLANTÜRK

 

                                                                                                                           Teknik Kurul Üyesi

Selçuk ŞAHİN

Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Okul Sporları Koordinatörlüğü

Tel: 0 507 285 89 67 - Talat UYSAL Tel: 0 506 837 72 95

 

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.