Pazartesi, 18 Ocak 2016 00:33

Kros da Koç Ortaokulu Türkiye Finaline Yükseldi

Yazan 

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldızlar ve Gençler Kros Yarışması Samsun da Koşuldu.

Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Faaliyetleri Daire Başkanlığı ve Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Okullar Arası Kros Grup Birinciliği Yarışması Samsun ayağı  bugün yapıldı.

İlkadım İlçesi Batı Park'ta yapılan yarışlara 18 ilden 62 takım 403 sporcu katıldı. Yıldızlar ve gençler kategorisinde düzenlenen müsabakalarda sonucunda dereceye girenler takımlar ve sporcular 13 Şubat 2016'da Adana'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandılar. Müsabakaları yakından takip eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özurt, Yıldız bayanlar kategorisinin başlama atışını gerçekleştirdi.

Yarışmaların sorunsuz geçtiğini belirten Atletizm Samsun İl Temsilcisi Nevzat Helvacı, "Samsun'da yapılan yarışmaların kazasız ve sorunsuz geçmesi en büyük sevinç kaynağımız oldu. Burada 18 ilden 400 sporcuyu ağırladığımız için mutluyuz. Dereceye girerek, Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan tüm takım ve sporcularımızı kutluyor ve başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. Helvacı'nın konuşmasının ardından düzenlenen törenle dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Ghsim Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ve Antrenörler taktim etti. 

YILDIZ KIZLAR KATEGORİSİNDE GEBZE KOÇ ORTAOKULU TÜRKİYE FİNALİNE YÜKSELDİ

Kocaeli temsilcimiz Gebze Koç Ortaokulu Yıldız Kızlar kategorisinde 2. oldu. Takım halinde 2. olan Gebze Koç Ortaokulu 13 Şubat 2016'da Adana'da yapılacak olan Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Ayrıca Koç Ortaokulu Yıldız Kız Kros Takımı Öğrencisi Kader Kurt grubunu 1. sırada tamamlama başarısı göstermiştir.

Kros branşında ilimizi finalde temsil edecek olan Gebze Koç Ortaokulu Kros Takımı öğrencilerimizi ve değerli antrenörleri aynı zamanda da Beden Eğitimi Öğretmenleri Muhammed Güneş ve Nihat AY hocamızı tebrik eder , finallerde başarılar dileriz.

 

YILDIZ ERKEKLER FERDİ GRUP 2. Sİ DE GEBZE İLÇEMİZDEN ÇIKTI

Yıldız erkekler kros da diğer temsilcimiz Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu Ortaokulu Kros Takımı koşucusu Murat Gün Ferdi sıralamada yıldız erkekler 2. si oldu. Atletizm branşında sürekli başarılar sağlayan Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu Ortaokulu öğrencilerimizi ve antrenöri aynı zaman da Beden Eğitimi Öğretmeni olan Talat Uysal hocamızı tebrik ederiz.

 

 

Selçuk ŞAHİN

Gebze Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Okul Sporları Koordinatörlüğü

Tel: 0 507 285 89 67 -   Erol ÇAĞLIN Tel: 0 505 295 99 17 -- Hakan SAVACI Tel: 0 506 344 47 90 -- Tevfik ÜNAL Tel: 0 505 857 24 11